Визначення особливості концентрації уваги

(ступінь її зосередженості тільки на одному об'єкті)

Переглядаючи рядок за рядком, викреслюйте якомога швидше літери "О", що розташовані перед "В", і „О" після „Р" в одному слові. Працюєте 2 хвилини, після чого ставите у тексті вертикальну риску.

„Великі фізичні та хімічні відкриття не робились не робились і не робляться ізольовано одним якимось ученим або ізольованою групою вчених однієї країни; вони дістають вияв у результаті довгого ряду досліджень, зроблених ученими різних країн протягом багатьох років, десятиліть і навіть століть. Той, кого звичайно прийнято вважати автором даного відкриття, не міг не опиратись на всю сукупність попередніх досліджень речовини; його заслуга значною мірою полягає в тому, що він підсумував наявні в цих дослідженнях елементи майбутнього великого відкриття і висновки з них — як результат їх подальшого розвитку та узагальнення — новий закон природи, нове природничонаукове поняття або нову наукову теорію.

Про інтернаціональний характер науки свідчать генезис і зміст самих фізичних та хімічних відкриттів, наприклад, таких, як відкриття Лавуазьє і Дальтона, Фарадея і Максвела, Менделєєва і Бутлерова, Планка І Резерфорда, Ейнштейна і Бора. Не меншою мірою про це свідчать дальший розвиток та розробка здійснених відкриттів, які викликають тим сильніший резонанс у світі науки, чим видатнішими є відкриття. Про це ми можемо судити з історії всіх тільки що названих відкриттів та багатьох інших.

Але перш ніж перейти до аналізу конкретних історичних зв'язків між ученими різних країн, між їхніми поглядами необхідно охарактеризувати деякі особливості світової науки про речовину".

Необхідно підрахувати:

а) скільки буквосполучень „ ов " і „ро " переглянуто;

б) скільки буквосполучень „ ов " і „ро " викреслено правильно. (У тексті є 31 випадки: 13- „ов" і 19- „ро ". У першому абзаці - 20 (по 10 „ов" і „ро"), у другому – 10(2 - „ ов " і8 - „ро "), у третьому - 2 (по одному)).

с) скільки буквосполучень у прочитаному тексті пропущено.

Концентрація уваги дорівнює: а*б/(а+с).

Якщо вдалося набрати більше 8 балів - з концентрацією уваги все гаразд. Якщо ні — ваша зосередженість недостатня.

Кiлькiсть переглядiв: 0

Коментарi